Гази Баба: Градоначалникот Стефковски го посети првото родено бебе во 2023 година

ОпштиниГази Баба: Градоначалникот Стефковски го посети првото родено бебе во 2023 година

Најчитано

Првото родено бебе во 2023 година, жител на општина Гази Баба е женско, а Сања Макариовска од населба Хиподром е мајка на девојчето кое вчера наутро се роди на Универзитетската клиника за Гинекологија и акушерство.

Денес градоначалникот Бобан Стефковски ги посети на клиниката и им подари ваучер во вредност од 20.000 денари за првородено бебе во годината од општина Гази Баба.

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе