spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниИлинден: Децата од детската градинка традиционално ги одбележаа Бадник и Божиќ

Илинден: Децата од детската градинка традиционално ги одбележаа Бадник и Божиќ

Традиционално и оваа година децата од ЈОУДГ ,,Гоце Делчев” од општина Илинден, заедно со градоначалникот, директорката и вработените го одбележаа доаѓањето на големите христијански празници Бадник и Божиќ.

Малите коледари пееа коледарски песни и добија божиќни дарови. Денешниот ручек за симболизираше бадниковата вечера. Оваа година најсреќна ќе биде Теона Јовчевска.

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...