spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниСарај: Словенечка донација за градинката Филизи

Сарај: Словенечка донација за градинката Филизи

Градоначалникот г.Блерим Беџети во присуство на амбасадорот на Република Словенија, Неговата Екселенција Милан Предан, директорот на компанијата Бибај Македонија г. Фидан Бибај и Директорката на градинката г-ѓа Вјолца Мустафа, по повод новогодишните празници да примиме донација за градинката Филизи во Сарај.
Донацијата доаѓа директно од словенечката компанија Бибај Македонија и се состои од Инвентер, клима уреди, телевизори, проектори, столчиња за хранење бебиња, дидактички играчки и училишни алатки за работа погодни за предучилишна возраст за 160 деца.
Искрено им благодариме на словенечката компанија и на директорот г. Фидан Бибај за ова донација и нека послужи како стимул за пошироката јавност, да развијат повисока свест за важноста на донацијата и помошта, особено во градините и децата на предучилишна возраст.
Истотака градоначалникот заедно со амбасадорот разговараат и за политичките случувања во земјата и регионот.

 

Извор: Општина Сарај 

Прочитајте