spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниСарај: Во ООУ „Фаик Коница“ во Радушa отворена сензорната соба посветена на...

Сарај: Во ООУ „Фаик Коница“ во Радушa отворена сензорната соба посветена на учениците со попреченост

Во Општинското основно училиште „Фаик Коница“ во Радушa во присуство на претставници на општина Сарај, фондацијата Албиз и претставници на УСАИД свечено беше отворена сензорната соба посветена на учениците со попреченост.
Станува збор за проект на Фондацијата Албиз, во рамки на проектот
„Инвестиции со социјално влијание за заедниците“ финансиран од УСАИД.
Им благодариме на Фондацијата Албиз и УСАИД за континуираната соработка
и што овозможија реализација на овој проект, од особено значење за учениците со попреченост во училиштето Фаик Коница во село Радушa.

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...