Крушево: Поволни временски услови за интензивна изградба на паркингот

ОпштиниКрушево: Поволни временски услови за интензивна изградба на паркингот

Најчитано

Продолжува работата на пристапна локација во параглајдинг центарот во Крушево. Временските услови со одлични за работа со оглед на овој период од годината.

Работите ќе продолжат интензивно да се одвиваат со цел да се искористат максимално временскиот простор и поволните услови.

Изградбата на пристапна локација во параглајдинг центарот се спроведува во рамки на проектот „Крушево и Елбасан – признаена прекугранична туристичка дестинација“ кој е дел од програмата „Прекугранична соработка меѓу Република Северна Македонија – Република Албанија Инструмент за пред пристапна поддрша (ИПА 2) – 2018 2020“. Вредноста на целосниот проект е 740 000 евра.

 

 

 

 

Извор: Општина Крушево 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе