spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВаландово: Реконструкцијата на улицата кај Здравствен дом

Валандово: Реконструкцијата на улицата кај Здравствен дом

Започна реконструкцијата на улицата „Лазар Колишевски“ во Валандово, како примарно поврзување на регионалниот пат „Р – 1105“ со Здравствениот дом и улица со примарна важност за заедницата.

Наредните денови, продолжуваме со санирање на оштетени делови на патната инфраструктура во градот Валандово, Јосифово и локалниот пат до Казандол.

Градежните активности, се одвиваат согласно годишната програма за изградба и реконструкција на локални улици и патишта во општина Валандово за 2022 година.

 

 

 

 

Извор: Општина Валандово 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...