spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарпош: Доделени 255 пакетчиња во ООУ Аврам Писевски

Карпош: Доделени 255 пакетчиња во ООУ Аврам Писевски

Поделени беа 255 новогодишни пакетчиња на секој ученик од ООУ „Аврам Писевски“. Пакетчињата беа донација од КАМ Маркет, по повод новогодишните и божиќни празници.

 

 

 

 

Извор: Општина Карпош 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...