Петровец: Гостување во емисијата „Везилка“

ОпштиниПетровец: Гостување во емисијата „Везилка“

Најчитано

Се снимаше емисијата „Везилка“ на Алфа ТВ посветена на жителите на Општина Петровец која ќе го прикаже духот на традицијата и обичаите , нашиот фолклор, најубавите песни и највкусните јадења на едно место.

Гледајте ја емисијата „Везилка“ на 22.01.2023 (недела) во 12:00 часот за викендот да ви биде исполнет со многу музика, пријатни разговори и убави мигови.

 

 

 

Извор: Општина Петровец 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе