HomeСамостојни органиСамостојни државни органиАМС: Предлог ранг листа за користење на средства од даночно ослободување

АМС: Предлог ранг листа за користење на средства од даночно ослободување

Агенцијата за млади и спорт и Централната комисија ја известуваат спортската јавност дека на веб адресата на Агенцијата за млади и спорт е објавен список ЛИНК на линкови од објавени предлог ранг листи од националните спортски федерации за спортските клубови и активни спортисти за користење на средства од даночно ослободување во 2023 година.

Овој список е објавен со цел да се има целосен увид за сите предложени спортски клубови и активни спортисти од националните спортски федерации кои ги исполнуваат условите и критериумите за добивање на спортски ваучер.

ЛИНК

Извор: Агенција за млади и спорт

Јегуновце: Работна посета низ повеќе населени места

Градоначалникот на општина Јегуновце беше на работна посета низ повеќе населени места во општина Јегуновце каде направив увид на започнати проекти: Во завршна фаза е...