spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeСамостојни органиСамостојни државни органиАМС: Предлог ранг листа за користење на средства од даночно ослободување

АМС: Предлог ранг листа за користење на средства од даночно ослободување

Агенцијата за млади и спорт и Централната комисија ја известуваат спортската јавност дека на веб адресата на Агенцијата за млади и спорт е објавен список ЛИНК на линкови од објавени предлог ранг листи од националните спортски федерации за спортските клубови и активни спортисти за користење на средства од даночно ослободување во 2023 година.

Овој список е објавен со цел да се има целосен увид за сите предложени спортски клубови и активни спортисти од националните спортски федерации кои ги исполнуваат условите и критериумите за добивање на спортски ваучер.

ЛИНК

 

 

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт

Прочитајте

МЗ: Министерот Таравари во посета на хируршките клиники – До петок...

0
Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари денеска по извршеното примопредавање на функцијата веднаш излезе на терен и ги посети хируршките клиники во клиничкиот комплекс,...