spot_img

Валандово: Честит меѓународен ден на образованието

ОпштиниВаландово: Честит меѓународен ден на образованието

Најчитано

Градоначалникот Перо Костадинов заедно со учителката Стојка Булатовиќ, која 37 години одговорно и посветено образува генерации ученици во нашата локална заедница, го честитаа Меѓународниот ден на образованието.

Образованието е предуслов за развојот на индивидуите и успехот на заедниците.

„Преку стекнување нови знаења, креираме перспективи за себе и заедницата, стануваме подобри луѓе, критички опсервираме и учиме да мечтаеме. Овој ден, нека биде поттик, нашето образование да биде нашата сила во иднина.“ – порача градоначалникот.

 

 

 

Извор: Општина Валандово

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе