spot_img

Валандово: Наскоро асфалтирање на улици во индустриска зона Раброво

ОпштиниВаландово: Наскоро асфалтирање на улици во индустриска зона Раброво

Најчитано

Во тек е постапка за асфалтирање на улици во индустриската зона Раброво, како барање на локалната стопанска заедница и решавање на најголемиот инфраструктурен проблем таму.

Предвидено е изградба на патна инфраструктура во должина од 960 метри, која ќе обезбеди асфалтен пристап до секој индустриски објект во индустриската зона и суштински ќе ги подобри условите за функционирање таму.

 

Средствата за оваа капитална инвестиција се обезбедени преку Министерството за транспорт и врски.

 

 

Извор: Општина Валандово 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе