spot_img

Карбинци: Изградба на пат до пречистителна станица

ОпштиниКарбинци: Изградба на пат до пречистителна станица

Најчитано

Се започна со пробивање на трасата за изградба на пристапниот пат до пречистителната станица во Карбинци каде ќе следи и негово асфалтирање.

Патот е во должина од 1.6км и е во рамките на проектот за поврзување на цевководите со населените места.

Со завршување на проектот и по добивање на употребна дозвола 8 населени места ќе добијат чиста и здрава вода за пиење по европски стандарди.

 

 

 

 

Извор: Општина Карбинци

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе