spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБерово: Од каде доаѓаат парите на Општините? Добри применети практики на општините...

Берово: Од каде доаѓаат парите на Општините? Добри применети практики на општините Берово и Кочани

Од каде доаѓаат парите на Општините?
? За што се користат средствата од наплатените локални даноци?
❓ Кои бенефити ги чувствуваат граѓаните од плаќањето на локалните такси?
➡️ Погледнете го второто од серијата видеа на тема #ФинансискаТранспарентност и #ПарафискалниДавачки , и добрите применети практики на две Општини:

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...