spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниОхрид: Познати добитниците на стипендии за лицата со ретки болести и посебни...

Охрид: Познати добитниците на стипендии за лицата со ретки болести и посебни потреби

Постапувајќи по Јавниот повик за доделување на стипендии на лицата со ретки болести и посебни потреби во општина Охрид, комисијата донесе одлука за доделување стипендии на следните баратели:

 

 

 

 

Извор: Општина Охрид 

Прочитајте

МЈА: Лазе Јаќимоски ја презеде функцијата Заменик – Министер за Јавна...

0
Во просториите на Министерството за Јавна Администрација денес беше извршено примопредавање на должноста Заменик - Министер за Јавна администрација. Министерот за Јавна администрација, Горан Минчев, заедно со поранешниот Заменик - Министер на Министерството...