spot_img

Илинден: 101 годишниот дедо Наце највозрасниот жител

ОпштиниИлинден: 101 годишниот дедо Наце највозрасниот жител

Најчитано

Најстариот жител во општина Илинден е дедо Наце Петрушевски од населеното место Бучинци.

Дедо Наце наполни 101 година , а по тој повод го посети градоначалникот Александар Георгиевски кој со подароци и искрени желби му го честиташе роденденот и му посака да го служи добро здравје и да поживее уште долго.

Задоволство беше да слушнеме како дедо Наце раскажува за неговиот животен пат кој несебично сподели многи совети и искуства и им посака на сите да доживеат како неговата старост.

За дедо Наце интересно е да се каже дека има 4 деца, 9 внуци, 16 правнуци и едно чукунвнуче.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе