spot_img

Карпош: Поставени висококвалитетни монолотни решетки на неколку критични точки

ОпштиниКарпош: Поставени висококвалитетни монолотни решетки на неколку критични точки

Најчитано

На барање на жителите, на улиците Крчин, Ванчо Мицков, Загребачка и раскрсницата на улиците Јуриј Гагарин и Козле поставени се решетки за собирање на атмосферски води.

Овие висококвалитетни монолотни решетки имаат за цел да спречат поплавување при поројни дождови на улиците кои важат за критични точки.

 

 

Извор:  Општина Карпош 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе