spot_img

Карпош: Со Американската амбасада одбележан Меѓународниот ден за сеќавање на холокаустот

ОпштиниКарпош: Со Американската амбасада одбележан Меѓународниот ден за сеќавање на холокаустот

Најчитано

Со организирање на заедничка еколошка акција, Општина Карпош и Американската амбасада, вчера го одбележаа Меѓународниот ден за сеќавање на холокаустот, 27-ми јануари.

Во рамки на овој настан, присуствуваа и градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, Амбасадорката на Американската амбасада во Скопје, Ангела Агелер и заменик шефот на мисијата, Ерик Маер.

Имено, вработените од локалната самоуправа задолжени за одржување на јавната чистота, заедно со вработените од Американската амбасада, одржаа акција за чистење на плоштадот во населбата Бардовци. Во оваа пригода, беа отстранети и недоличните графити од ѕидовите со антисемитска содржина.

 

 

Извор: Општина Карпош

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе