Кочани: Изградбата на новиот кружен тек кај Стришанска чешма е во завршна фаза

ОпштиниКочани: Изградбата на новиот кружен тек кај Стришанска чешма е во завршна...

Во завршни фази е изградбата на новиот кружен тек на улицата „Димитар Влахов“ кај Стришанска чешма со поставување на потребната сообраќајна сигнализација.

Во склоп на градежните активности за изградба на новиот кружен тек извршен е ископ и тампонирање, гребење на асфалтот, асфалтирање и поставување на улични рабници. Уредена е и пешачката површина со бекатон плочки. Во текот на денешниот ден се поставуваат сообраќајни знаци.

Со изградбата на новиот кружен тек се решава сообраќајниот метеж на раскрсницата. Изведувач на работите е фирмата „Ленди Груп“.

Извор: Општина Кочани

[td_block_ad_box spot_img_horiz="content-horiz-center" media_size_image_height="1000" media_size_image_width="1000