spot_img

Кочани: Известување за градежни активности – Замена на сливни решетки

ОпштиниКочани: Известување за градежни активности - Замена на сливни решетки

Најчитано

Почитувани учесници во сообраќајот,

Ве известуваме дека во тек се градежните активности, односно замената на старите сливни решетки на атмосферската канализација на улица „Страшо Ербапче“ на местото каде што се вкрстува со улицата „Роза Петрова“.

Во интерес на безбедно и брзо завршување на патната инфраструктура потребно е почитување на сообраќајната сигнализација, затоа замолуваме за намалена брзина на движење, зголемено внимание и претпазливост на сите учесници во сообраќајот.

 

 

 

Извор: Општина Кочани 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе