spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарбинци: Заврши асфалтирањето на улицата во с.Таринци

Карбинци: Заврши асфалтирањето на улицата во с.Таринци

Заврши асфалтирањето на улицата во с.Таринци. Градоначалникот на Општина Карбинци најави многу други проекти кои ќе следат во иднина во повеќе населени места.

“Радање ќе добие 2 нови улици, Долни Балван нова улица и нов спортски терен, во Козјак, Карбинци и Кучица ќе вложиме во патната инфраструктура а во најава е и реконструкција на патниот правец Долни Балван – Таринци” изјави градоначалникот.

 

 

 

 

Извор: Општина Карбинци 

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...