spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeUncategorizedШтип: Градоначалникот Јорданов во посета на општина Врање

Штип: Градоначалникот Јорданов во посета на општина Врање

Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов, беше гостин на Свечената академија по повод одбележувањето на Денот на градот и годишнината од ослободувањето на Врање.

Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов, на покана на Градоначалникот на Општина Врање, Слободан Миленковиќ беше гостин на Свечената академија по повод одбележувањето на Денот на градот и годишнината од ослободувањето на Врање.

Штип веќе има воспоставено соработка со Општина Врање, а истата веќе ја продлабочуваме, со цел развој на градовите и благосостојба на граѓаните.

 

 

 

 

Извор: Општина Штип 

Прочитајте

Карпош: Основците од се ООУ „Владо Тасевски“ новите шампиони во...

0
Во драматична завршница од финалето, кога буквално до последната секунда од натпреварот беше неизвесно кој ќе биде овогодинешниот победник на училишната кошаркарска лига на...