spot_img

Велес: Одличната соработка со ЈКП Дервен продолжува

ОпштиниВелес: Одличната соработка со ЈКП Дервен продолжува

Најчитано

Службите на ЈКП Дервен започнаа со интензивна работа за замена на подземната водоводна инфраструктура на ул.”Лазо Осмаков”, по што оваа улица ќе се реконструира со завршен слој од асфалт.
Покрај овие активности, секторот за паркови и зеленило од комуналното претпријатие изминатите денови врши и кастрење на дрвјата на повеќе локации во градот.
Продолжуваме посветено за заедничка цел – поубав Велес за сите нас!
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе