spot_img

Куманово: Делегација на Советот во посета на Врање по повод Ден на градот

ОпштиниКуманово: Делегација на Советот во посета на Врање по повод...

Најчитано

Делегација на Совет на Општина Куманово присуствуваше на свечена академија, која се одржа во театар “Бора Станковиќ” – Врање  во Република Србија, во рамки на прославата на Ден на градот.

На 31 јануари оваа година, градот Врање одбележа 145 години од ослободување од Османлиското ропство.

 

 

Извор: Општина Куманово

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе