spot_img

Петровец: Еднократна парична помош за деца со попреченост

ОпштиниПетровец: Еднократна парична помош за деца со попреченост

Најчитано

Градоначалникот на Општина Петровец – Борче Митевски ги потпиша решенијата за доделување на еднократна годишна парична помош по основ на Јавен повик, со кој беа повикани родители/старатели на деца со попреченост до 26 годишна возраст.

 

Општина Петровец продолжува со активности за грижа на ранливите категории на граѓани и излегува во пресрет на нивни барања согласно можностите на општината.

 

 

Извор: Општина Петровец 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе