spot_img

МЗ: Национален систем за електронска евиденција во здравството Мој Термин

МинистерстваМЗ: Национален систем за електронска евиденција во здравството Мој Термин

Најчитано

Министерството за здравство и Управата за електронско здравство  информираат дека националниот систем за електронска евиденција во здравството Мој Термин функционира непречено.

Пациентите  можат континуирано да се лекуваат во сите здравствени установи, дополнително и матичните лекари можат да вршат секојдневните прегледи, да издаваат упати и рецепти кои се подигнуваат во аптеките без застој.

 

 

 

 

 

Извор: Министерство за здравство 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе