spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Стефковски на увид при асфалтирање во Булачани

Гази Баба: Стефковски на увид при асфалтирање во Булачани

Градоначалникот Бобан Стефковски беше на увид на тековно асфалтрирање на улицата 7 во Булачани, која по подолго време конечно добива асфалт.

Општина Гази Баба оваа година за асфалтирање на локални улици определи над еден милион евра, средства од Буџетот на општината.

Извор: Општина Гази Баба 

Прочитајте

Карпош: Основците од се ООУ „Владо Тасевски“ новите шампиони во...

0
Во драматична завршница од финалето, кога буквално до последната секунда од натпреварот беше неизвесно кој ќе биде овогодинешниот победник на училишната кошаркарска лига на...