spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeСамостојни органиСамостојни државни органиАМС: Отворена фитнес зона во Општина Шуто Оризари

АМС: Отворена фитнес зона во Општина Шуто Оризари

Директорот на Агенција за млади и спорт Наумче Мојсовски оствари примопредавањето на фитнес зона во Општина Шуто Оризари во рамките од “Проектот 15 фитнес зони “.

Се оствари примопредавање на четвртата фитнес зона заедно со градоначалникот на општината Курто Дудуш.

Агенцијата за млади и спорт продолжува да вложува во спортот и младите луѓе . Оваа фитнес зоната ќе допринеси дополнително да се развива спорт и реакреација за сите жители на Општина Шуто Оризари.

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт 

Прочитајте

Карпош: Основците од се ООУ „Владо Тасевски“ новите шампиони во...

0
Во драматична завршница од финалето, кога буквално до последната секунда од натпреварот беше неизвесно кој ќе биде овогодинешниот победник на училишната кошаркарска лига на...