HomeСамостојни органиСамостојни државни органиАМС: Отворена фитнес зона во Општина Шуто Оризари

АМС: Отворена фитнес зона во Општина Шуто Оризари

Директорот на Агенција за млади и спорт Наумче Мојсовски оствари примопредавањето на фитнес зона во Општина Шуто Оризари во рамките од “Проектот 15 фитнес зони “.

Се оствари примопредавање на четвртата фитнес зона заедно со градоначалникот на општината Курто Дудуш.

Агенцијата за млади и спорт продолжува да вложува во спортот и младите луѓе . Оваа фитнес зоната ќе допринеси дополнително да се развива спорт и реакреација за сите жители на Општина Шуто Оризари.

Извор: Агенција за млади и спорт

Велес: Градежни зафати на улицата „Кирил Пејчиновиќ“

Почнаа градежните зафати на улицата „Кирил Пејчиновиќ“ на Којник. Во соработка со ЈКП Дервен ќе се заменува старата дотрајана водоводна мрежа на улицата, а...