spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Домаќин на Државното првенство во карате сениори

Гази Баба: Домаќин на Државното првенство во карате сениори

Градоначалникот Бобан Стефковски се обрати на отворањето на Државното првенство во карате сениори во организација на Карате федерацијата на Македонија.

За општина Гази Баба е чест што е домаќин на настан од ваков тип, бидејќи најуспешните каратисти ќе заминат на Европско првенство и ќе ја претставуваат Република Македонија.

Гази Баба е најспортската општина во Скопје. За тоа говорат бројните успеси на клубови и индивидуални спортисти од нашата општина, но и големиот број настани од скоро сите категории на спорт кои се организираат со поддршка од општината.

Извор: Општина Гази Баба 

Прочитајте

Карпош: Реакција на соопштение на МВР

0
Општина Карпош реагира на соопштението на Министерството за внатрешни работи по повод тепачка во Злокуќани, а потоа и на Клиничкиот центар Мајка Тереза. Локалната...