spot_img

Гази Баба: Увид на градежни работи за изградба на спортскиот центар “Иван Илиев”

ОпштиниГази Баба: Увид на градежни работи за изградба на спортскиот центар "Иван...

Најчитано

Денес градоначалникот Бобан Стефковски беше во посета на населеното место Стајковци каде што изврши увид на градежните работи за изградба на спортскиот центар “Иван Илиев” кои влегуваат во завршна фаза.

Во рамки на спортскиот комплекс се гради нов спортски терен за кошарка, додека комплетно се изврши реконструкција на игралиштето за мал фудбал на кое се постави подлога од вештачка трева.

Дополнително се изгради ново детско катче кое е во склоп на спортскиот центар.

Продолжува развојот на спортската инфраструктура преку градење на нови спортски терени.

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе