spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБерово: Oдржана ждрепката за формирање на групите на РСИ 2023 година

Берово: Oдржана ждрепката за формирање на групите на РСИ 2023 година

Во  среда, на 15.02.2023 година,  во салата за Совет на Општина Берово, во присуство на претставници од сите екипи ,учесници, се одржа ждребката, за РСИ 2023 год.

По извлекувањето кое се одвиваше во најдобар ред, беа формирани две групи  и тоа:

ГРУПА А                                                                       

1.Угостители                                                            

2.Роми                                                                          

3.Фагус                                                                          

4.Труд Социјла и Суд                                            

5.Општина Берово                                                 

6.Национални шуми и пилани 

  ГРУПА Б

1.Приватни фирми

2.Образование

3.МВР  Полиција 

4.Здравен Дом Берово    

5.АРСМ-Гарнизон Штип          

Во втората група, во секое коло ќе има по една  слободна екипа,  поради тоа што групата е составена од 5 екипи.

Натпреварите ќе се играат во групи, секој со секој, и потоа во полуфинале ќе одат првиот  и вториот   од двете групи .Со ждребка ќе бидат одредени полуфиналните двојки , но, не може да играат во полуфинале две екипи кои биле во иста група т.е полудиригирана ждрепкаЗа секоја победа ќе се добиваат по 3 бода а за нерешено 1 бод.

Натпреварите ќе се играат две полувремиња по 10 минути.

Турнирот ќе започне на 27.02.2023 (понеделник) во 17:30 часот.

Свеченото отворање на турнирот ќе биде во 17:00 часот на 27.02.2023 година (понеделник).

Ги замолуваме сите екипи   да бидат присутни на свеченото отворање на игрите.

Во првото коло, кое ќе се одигра на 27.02.2023 година  (понеделник) ќе се одиграат следниве натпревари:

  1. 17:30ч.    Угостители  –    Национални шуми и пилани 
  2. 18:00 ч. Образование  –   АРСМ Гарнизон Штип
  3. 18:30 ч. Роми –  Општина Берово
  4. 19:00 ч. МВР Полиција –  Здравен Дом Берово
  5. 19:30 ч.   Фагус  –    Труд и социјала и Суд

 

Слободна во првото коло е екипата на Приватни Фирми.

Почитувани спортисти, учесници, во натпреварите и секако гледачи на турнирот , Општина Берово како организатор на овие игри, Ви посакува добра фер игра , пред се да се дружиме, да се забавуваме, да го подигнеме спортскиот и натпреварувачки дух и нека победи најдобриот.

Се гледаме во салата ,, Македонски Бранители” во понеделник (27.02) во 17:00 часот , Спортски поздрав.

 

 

 

 

 

Извор: Општина Берово 

Прочитајте

Градоначалник Манчев: Од 2021 година си поставив за цел да го...

0
1. Какви реформи се случуваат во општинската администрација во Босилово? Реформите во делот на администрацијата се случуваат со законски измени или дополнувања на законите на предлог на Владата...