spot_img

Крушево: Парична помош за настраданото население од катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија

ОпштиниКрушево: Парична помош за настраданото население од катастрофалниот земјотрес во Турција и...

Најчитано

Општина Крушево и денеска како и многу пати досега, ја покажа својата хуманост, кога се во прашање човечки животи.

Советот на Општина Крушево едногласно ја поддржа Одлуката со која од Буџетот на Општината ќе се издвојат 100 000 денари, како парична помош за настраданото население од катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија.

Хуманоста е една од најплеменитите човечки особини. Она што за нас значи малку, за некого значи живот!

 

 

 

Извор: Општина Крушево 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе