spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Презентација на проектот за Инклузија на деца Роми

Гази Баба: Презентација на проектот за Инклузија на деца Роми

Општина Гази Баба е дел од проектот за Инклузија на деца Роми во Јавните општински установи и Детските градинки” кој утрово во Клубот на Пратеници беше презентиран пред присутните меѓу кои и градначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски.

Општина Гази Баба заедно со ЈУДГ 25 Мај беше дел од проектот во рамки на кои се инклузираа 20 дечиња Роми.

Секое дете е важно и токму затоа се приклучивме на овој проект со цел инклузија на децата Роми во воспитниот процес уште од најмали нозе, а потоа истото да продолжи и низ образовниот процес.

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

Карпош: Реконструирани три краци од улицата „Скупи“

0
Деновиве се одвиваше завршната фаза од градежните активности при што беа реконструирани трите краци од улицата „Скупи“ која се наоѓа во населеното место Злокуќани....