spot_img

Гази Баба: Жителите од Колонија и Јурумлери добиваат пешачка патека по регионалниот пат Р-110

ОпштиниГази Баба: Жителите од Колонија и Јурумлери добиваат пешачка патека по регионалниот...

Најчитано

Во завршна фаза се градежните работи за изградба на пешачката патека на регионалниот пат Р-1103 која ја градиме по барање на жителите од Јурумлери и Колонија.

На една од средбите со граѓани беше истакнат проблемот со безбедноста на граѓаните поради недостаток на пешачка патека.

По налог на градоначалникот Бобан Стефковски се изработи проект и започна изведба на градежните работи на терен. Во оваа фаза градиме пешачка патека во должина од 500 метри.

Барањата на граѓаните се решаваат, општината се менува.

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе