spot_img

Ѓорче Петров: Се реконструира крак од ул.„Христо Батанџиев“

ОпштиниЃорче Петров: Се реконструира крак од ул.„Христо Батанџиев“

Најчитано

Во текот на оваа недела стартуваше реконструкција на крак на улицата „Христо Батанџиев“ во должина од 70 метри и широк 6 метри. Истиот ќе биде тампониран и нареден со бекатон плочки во најбрз можен рок.

Со овој зафат ќе се реши и испустот на атмосферските води на овој крак.

Продолжуваме со реализација на круцијалните проекти кои во минатото претставуваа проблем за жителите на општина Ѓорче Петров.

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе