spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниСарај: ЈП Паркови и зеленило денеска продолжи со акцијата за чистење во...

Сарај: ЈП Паркови и зеленило денеска продолжи со акцијата за чистење во општината

Јавното претпријатие Паркови и зеленило продолжи со акцијата за чистење и уредување на зеленилото на главниот пат што минува низ населените места Долно и Горно Сфиларе.
Во текот на акцијата беа спроведени следните активности: косење и собирање на косена трева, кастрење на дива вегетација, собирање хартии и отпад како и нивно товарење.
Акцијата ќе продолжи и во наредните денови.

Прочитајте

МЗ: Министерот Таравари во посета на хируршките клиники – До петок...

0
Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари денеска по извршеното примопредавање на функцијата веднаш излезе на терен и ги посети хируршките клиники во клиничкиот комплекс,...