spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниШтип: Прв форум за образование

Штип: Прв форум за образование

Градоначалникот на општина Штип, Иван Јорданов присуствуваше на Првиот Форум за образование, а од кој се очекува интензивирање на соработката помеѓу Универзитетот “Гоце Делчев” – Штип, средните училишта и приватниот сектор.

Со сплотени сили, веруваме дека ќе им биде овозможено на идните ученици и студенти да имаат подобри услови за унапредување на знаењата, бидејќи она што нè поврзува се моралните вредности, квалитетот на образовниот процес, посветеност кон целта и јасната визија за големи успеси на младите припадници на заедницата.

 

 

 

Извор: Општина Штип

Прочитајте

МФ: Нема незаконитост во одлуките, се поништува одлуката на ДИК и...

0
Со цел информирање на јавноста, а во врска со изнесените информации од страна на дополнителниот заменик-министер во Министерството за финансии, соопштуваме дека во однос на...