spot_img

Гази Баба: Стефковски на увид на градежни работи во Триангла

ОпштиниГази Баба: Стефковски на увид на градежни работи во Триангла

Најчитано

Утрово градоначалникот Бобан Стефковски направи увид во градежните работи на новата мрежа на фекална канализација која се гради на ул. Модест Мусоргски во Триангла.

Со оваа инвестиција ставаме крај на долгогодишниот проблем кој го имаа жителите од овој дел на Триангла.

Инвестициите за реализација на проекти продолжуваат насекаде низ општина Гази Баба.

Дополнително во завршна фаза е и проектната документација за реконструкција и ревитализација на целата улица Модест Мусоргски со изградба на тротоари.

Општина Гази Баба од ден за ден станува подобро место за живеење.

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе