spot_img

Ѓорче Петров: Пролетна офанзива во реонскиот парк

ОпштиниЃорче Петров: Пролетна офанзива во реонскиот парк

Најчитано

Екипите на комуналниот пункт заедно со екипи на ЈП „Паркови и зеленилно“ темелно го чистат и уредуваат паркот кој е најфрекфентен во нашата општина.

Вакви координирани акции ќе продолжат и во периодот што следува. Пред доаѓање на пролетните денови во план е и целосно менување на урбаната опрема во паркот.

Минатата недела ги саниравме оштетените делови на детското игралиште. Повторно апелираме граѓаните да се однесуваат одговорно кон природата и да ја чуваат урбаната опрема.

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе