spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Интернационален кинолошки спектакл „БАЛКАНИКА 2023“

Ѓорче Петров: Интернационален кинолошки спектакл „БАЛКАНИКА 2023“

Одлична организација на интернационалниот кинолошки спектакл „БАЛКАНИКА 2023“.

Клубот на германски овчари на Македонија успешно го организираше настанот на кој земаа учество стотина кучиња од највисок квалитет во расата од сите соседни држави.

Ваквите настани ја ставаат општина Ѓорче Петров на мапата на кинолошките збиднувања, а веќе наредниот месец, односно на 23ти април ќе се одржи уште една изложба на автохтоната раса македонски паничар.

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров 

Прочитајте

Карпош: Реконструирани три краци од улицата „Скупи“

0
Деновиве се одвиваше завршната фаза од градежните активности при што беа реконструирани трите краци од улицата „Скупи“ која се наоѓа во населеното место Злокуќани....