spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Втора планинарска тура „Кучково 2023“

Ѓорче Петров: Втора планинарска тура „Кучково 2023“

Во организација на Општински сојуз на училишен спорт и Општина Ѓорче Петров викендов се одржа втората рекреативна планинарска тура „Кучково 2023“.

Во тричасовната тура учествуваше и градоначалникот Александар Стојкоски кој истакна дека учесниците го ускористиле убавото време за добра прошетка од Стопански Двор до Кучково.

Патеката е со средна тежина и е одлична за рекреација.

 

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

Прочитајте

Град Скопје: Соопштение

0
Ја известуваме пошироката јавност дека денес од објава на извесен организатор на SkopYard кој од 21 март без претходно добиена согласност најавувал дека на...