spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМЗ: Билатерална средба на министерот Меџити со амбасадорот на Косово,Ќехаја

МЗ: Билатерална средба на министерот Меџити со амбасадорот на Косово,Ќехаја

Министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити, денеска, оствари билатерална средба со амбасадорот на Косово, Флоријан Ќехаја.

На средбата стана збор за продлабочување на соработката во областа на здравството во двете земји и за можностите за намалување на тарифите кои ги плаќаат косовски државјани при користење на јавноздравствените услуги.

Исто така беше разговарано за реципрочно намалување на цените на здравствените услуги на косовските дипломати во нашата држава и македонските допломати во Косово.

 

 

 

Извор: Министерство за здравство 

Прочитајте

Карпош: Основците од се ООУ „Владо Тасевски“ новите шампиони во...

0
Во драматична завршница од финалето, кога буквално до последната секунда од натпреварот беше неизвесно кој ќе биде овогодинешниот победник на училишната кошаркарска лига на...