МЗ: ЗМ Манолева оствари средба со поранешната државна секретарка д-р Куљан–Зографска

МинистерстваМЗ: ЗМ Манолева оствари средба со поранешната државна секретарка д-р Куљан–Зографска

Најчитано

Заменик министерката за здравство, асс. д-р Маја Манолева оствари средба со поранешната државна секретарка на Министерството за здравство, прим. д-р Ратка Куљан–Зографска.

Средбата е поттикната од фактот дека и двете се жени од фелата, а воедно се и први жени на овие две раководни функции во Министерството за здравство.

На средбата се разменија ставови и размислувања околу можностите за надградување на здравствениот систем, на којшто свои почетоци во реформирањето ги има започнато токму д-р Куљан–Зографска на функцијата државен секретар.

 

 

 

 

Извор: Министерство за здравство 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе