spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Доделени 9.000.000 денари директна финансиска помош за спортот

Гази Баба: Доделени 9.000.000 денари директна финансиска помош за спортот

Завчера на официјален настан под мотото ‘Гази Баба за спортот’ градоначалникот Бобан Стефковски и претседателката на Советот на општина Гази Баба Дијана Илиевска ги доделија ваучерите на спортските клубови, спортските здруженија и индивидуалните спортисти од општина Гази Баба.

На настанот гостин беше Борко Ристовски, истакнат спортист во нашата Македонија кој даде поддршка за спортот во општина Гази Баба.

Општина Гази Баба е спортски силна општина. Едноставно спортот е единственото нешто кое ја сплотува целата нација.

Денес спортисти од Гази Баба бележат високи успеси во скоро сите спортски области. Но спортските успеси не се само гордост на спортистите, тие се гордост и на верната публика.

Поддршката од општина Гази Баба и вложувањето во спортот ќе продолжи и во следниот период.

Извор: Општина Гази Баба 

Прочитајте

МЗШВ: Бачовски – Земјоделците навремено ги добиваат заслужените субвенции, обезбедуваме годишна...

0
Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска ја реализираше досега најголемата поддршка за тутунопроизводителите, вредна близу 1.5 милијарди денари, кон 14.300...