spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Меѓународен младински шаховски турнир

Гази Баба: Меѓународен младински шаховски турнир

Денес во општинското основно училиште “Наум Наумовски Борче” се одржа Меѓународниот младински рејтингуван шаховски турнир по повод патрониот празник на училиштето.

Во општина Гази Баба имаме ученици кои бележат високи резултати во сите категории на спорт, вештини и знаење.

На денешниот настан беше присутен и градоначалникот Бобан Стефковски кој ги додели пехарите и медалите на најдобрите шахисти од 6, 8 и 10 години.

 

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

Градоначалник Манчев: Од 2021 година си поставив за цел да го...

0
1. Какви реформи се случуваат во општинската администрација во Босилово? Реформите во делот на администрацијата се случуваат со законски измени или дополнувања на законите на предлог на Владата...