spot_img
spot_img

Бутел: Промените се случуваат, општината се менува

ОпштиниБутел: Промените се случуваат, општината се менува

Најчитано

По повеќе од пет децении, целосно се реконструирани улиците “Мостарска” и “Пребондова”.

По пет децении, решен е најголемиот проблем на овие жители. Поставена е нова атмосферска линија со којашто се реши деценискиот проблем. Покрај тоа, улиците се целосно асфалтирани, а санирани се и тротоарите.

Нема повеќе поплавени домови, нема повеќе загрижени граѓани!
Ветувањата кон граѓаните мора да се исполнат! Продолжуваме со решавање на децениските проблеми, затоа што граѓаните заслужуваат модерна и урбана општина Бутел.

Градежната офанзива се одвива со силна динамика!

Заедно со граѓаните ќе ја направиме општина Бутел модерна и развиена!

 

 

Извор: Општина Бутел 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе