HomeОпштиниГази Баба: Пуштено во употреба новото детско катче во населеното место Јурумлери

Вчера  утрото градоначалникот Бобан Стефковски го пушти во употреба новото детско катче во Јурумлери кое е изградено во рамки на клонот Морковче од детската градинка 25 Мај.

Дечињата од градинката по овој повод се претставија со кратка музичка програма пред градоначалникот Стефковски и присутните гости.

Со изградбата на ова детско катче е создаден простор на кој дечињата ќе можат да го поминуваат поголемиот дел од времето во летниот период.

Општина Гази Баба се грижи и реализира проекти за сите генерации.

Извор: Општина Гази Баба

МЗ: Жителите на општина Илинден ќе добијат нов здравствен дом

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари, заедно со заменик министерот, Јовица Андовски и градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски направија увид во градежните активности...