spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Пуштено во употреба новото детско катче во населеното место Јурумлери

Гази Баба: Пуштено во употреба новото детско катче во населеното место Јурумлери

Вчера  утрото градоначалникот Бобан Стефковски го пушти во употреба новото детско катче во Јурумлери кое е изградено во рамки на клонот Морковче од детската градинка 25 Мај.

Дечињата од градинката по овој повод се претставија со кратка музичка програма пред градоначалникот Стефковски и присутните гости.

 

Со изградбата на ова детско катче е создаден простор на кој дечињата ќе можат да го поминуваат поголемиот дел од времето во летниот период.

Општина Гази Баба се грижи и реализира проекти за сите генерации.

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

 

Прочитајте

АХВ: Бабовски реизбран за генерален секретар на WOAH за Европа

0
Директорот на Агенција за храна и ветеринарство, Николче Бабовски вчера во Париз, Франција реизбран е за Генерален секретар на регионалното претставништво на Светската организација...