Kрводарителска акција на вработените во ИутеКредит Македонија

МаркетингKрводарителска акција на вработените во ИутеКредит Македонија

Најчитано

Во соработка со Црвениот крст на Република Северна Македонија на 31.03.2023 во просториите на ИутеКредит Македонија  беше организирана добротворна крводарителска акција. Голем број од вработените на ИутеКредит како и претходната година, така и оваа ја изразија својата солидарност и хуманост и земаа активно учество за дарување на крв. Кон акцијата се приклучи и бренд амбасадорот Игор Иџе Стефановски.

Дарувањето крв, некому значи живот. Со само една дарувана кеса крв од 450 мл може да се спасат до 3 човечки животи.

ИутеКредит Македонија и понатаму ќе продолжи со компаниската крводарителска акција, а со тоа ја потврдува својата заложба и посветеност за унапредување на корпоративната општествена одговорност.

 

 

 

 

Извор: ИутеКредит Македонија

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе