HomeОпштиниКарпош: Известување за недобиени решенија за Данок на имот 2023 година

Карпош: Известување за недобиени решенија за Данок на имот 2023 година

Локалната самоуправа ги информира граѓаните кои досега не ги добиле своите Решенија за плаќање на данок за имот за 2023 година, (кои се доставуваат преку пошта), дека можат да се обратат и истите да ги подигнат во Одделението за утврдување и наплата на даноци, такси и други надоместоци, кое функционира во рамки на Општина Карпош (ул. Радика бр. 9). Во надеж дека ќе наидеме на соработка од ваша страна, однапред ви благодариме за разбирањето во врска со оваа ситуација.

Извор: Општина Карпош

Карпош: Прв „хотел“ за згрижување на диви пчели

По повод одбележување на Денот на планетета Земја во населбата Карпош 3, претставници на невладината организација ТАКТ во соработка со Општина Карпош го поставија...