spot_img
spot_img

Гази Баба: Велигденска посета на градоначалникот Стефковски во СОС Детско село

ОпштиниГази Баба: Велигденска посета на градоначалникот Стефковски во СОС Детско село

Најчитано

На Велигден се радуваат сите, но најмногу децата и затоа градоначалникот Бобан Стефковски со задоволство беше денес со дечињата од СОС Детското село, заедно со нив, согласно традиција на Велики четврток да ги украсат велигденските јајца.

Среќата и радоста им е потребна на сите, на возрасните и најмладите, на децата, а особено на овие деца кои се останати без родителска грижа.

Стефковски им подари велигденски подароци на децата и им посака здравје и среќа.

Општина Гази Баба негува пријателски однос со СОС Детско село преку реализација на заеднички проекти и ќе продолжи така и во иднина.

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе