HomeОпштиниГази Баба: Велигденска посета на градоначалникот Стефковски во СОС Детско село

Гази Баба: Велигденска посета на градоначалникот Стефковски во СОС Детско село

На Велигден се радуваат сите, но најмногу децата и затоа градоначалникот Бобан Стефковски со задоволство беше денес со дечињата од СОС Детското село, заедно со нив, согласно традиција на Велики четврток да ги украсат велигденските јајца.

Среќата и радоста им е потребна на сите, на возрасните и најмладите, на децата, а особено на овие деца кои се останати без родителска грижа.

Стефковски им подари велигденски подароци на децата и им посака здравје и среќа.

Општина Гази Баба негува пријателски однос со СОС Детско село преку реализација на заеднички проекти и ќе продолжи така и во иднина.

Извор: Општина Гази Баба

Велес: Градежни зафати на улицата „Кирил Пејчиновиќ“

Почнаа градежните зафати на улицата „Кирил Пејчиновиќ“ на Којник. Во соработка со ЈКП Дервен ќе се заменува старата дотрајана водоводна мрежа на улицата, а...