spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниСарај: Известување

Сарај: Известување

Се известуваат жителите на општина Сарај дека  Инспекторатот за заштита на животната средина наишол на неодговорни лица кои ја загадуваат животната средина со фрлање смет и градежен отпад на јавни површини.
Депонираниот отпад главно се транспортира од други градови и општини.
Ги известуваме сите физички и правни лица дека Општина Сарај, согласно законот, ќе преземе мерки за казнување на сите кои загадуваат, изрекувајќи максимални казни за истите.
⚠️
Истотака апелираме до сите физички и правни лица дека Општина Сарај, согласно законот и прописoт, ќе продолжи со казнување на сите кои загадуваат, со уште поригорозни мерки, изрекувајќи максимални казни за истите.

    

 

 

 

Извор: Општина Сарај 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...